Wordl Student Capital – toimijoita 2017

World Student Capital (WSC) -verkostosta saat lisätietoa

2017

Puheenjohtaja Oskar niemenoja,
oskar.niemenoja[a]ayy.fi, puh. 050 302 2963
Sihteeri Lauri Jurvanen, lauri.jurvanen[a]ayy.fi, 050 520 9418
Viestintävastaava Elli Saari, elli.saari[a]hyy.fi

WSC-verkoston jäsenjärjestöt saat kiinni

Arcada Studerandekår (ASK)
Annika Eskman, annika(a)asken.fi

Aalto-yliopiston ylioppilaskunta (AYY)
Oskar Niemenoja, oskar.niemenoja[a]ayy.fi
Lauri Jurvanen, lauri.jurvanen[a]ayy.fi

Haaga-Helian opiskelijakunta (Helga)
Sampo Hallapää, sampo.hallapaa[a]helga.fi
Sini.heino[a]helga.fi
Jani Mäntysaari, jani.mantysaari[a]helga.fi

Helsingin yliopiston ylioppilaskunta (HYY)
Elli Saari, elli.saari[a]hyy.fi
Sofia Lindqvist, sofia.lindqvist[a]hyy.fi

Laurea-ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (Laureamko)
Juha Rautiainen, juha-rautiainen[a]laureamko.fi
Jari Nuutinen, jari.nuutinen[a]laureamko.fi

Metropolia Ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (METKA)
Otto Rosenlund, otto.rosenlund[a]metkaweb.fi
Matti Tujula, matti.tujula[a]metkaweb.fi

Diakonia-ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (O’Diako)
Henriikka Lankila
Juha-Pekka Tulijoki, toiminnanjohtaja[a]odiako.fi

Svenska Handelshögskolans Studentkår (SHS)
Petra Laiti, petra.laiti[a]shs.fi
Marina Nygård, gensek[a]shs.fi

Taideyliopiston ylioppilaskunta (TaiYo)
Laura Puikkonen, laura.puikkonen@uniarts.fi
Ville Sinnemäki, taiyo-paasihteeri[a]uniarts.fi

Humanistinen ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (HUMAKO)
Gurmann Saini
Theo Tyrväinen