Mer information om World Student Capital-nätverket

Chair: Otto Rosenlund, otto.rosenlund@metkaweb.fi, puh 050 355 5283
Secretary: Matti Tujula, matti.tujula@metkaweb.fi, puh 045 267 0828

Medlemsorganisationer

Arcada Studerandekår (ASK)
Matias Hertzberg, matias@asken.fi

Aalto-yliopiston ylioppilaskunta (AYY)
Lauri Seppäläinen, lauri.seppalainen@ayy.fi
Lauri Jurvanen, lauri.jurvanen@ayy.fi

Haaga-Helian opiskelijakunta (Helga)
Anton Salenius, anton.salenius@helga.fi
Sini Heino, sini.heino@helga.fi

Helsingin yliopiston ylioppilaskunta (HYY)
Amanda Pasanen, amanda.pasanen@hyy.fi
Sofia Lindqvist, sofia.lindqvist@hyy.fi

Laurea-ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (Laureamko)
Merike Mauring, merike.mauring@laureamko.fi
Ainomaija Rajoo, ainomaija.rajoo@laureamko.fi

Metropolia Ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (METKA)
Otto Rosenlund, otto.rosenlund@metkaweb.fi
Matti Tujula, matti.tujula@metkaweb.fi

Diakonia-ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (O’Diako)
Emilia Vuorela, edunvalvonta@odiako.fi
Juha-Pekka Tulijoki, toiminnanjohtaja@odiako.fi

Svenska Handelshögskolans Studentkår (SHS)
Christian Nygård, christian.nygard@shs.fi
Henna Konsti, henna.konsti@shs.fi

Taideyliopiston ylioppilaskunta (TaiYo)
Niklas Nybom, niklas.nybom@uniarts.fi
Ville Sinnemäki, taiyo-paasihteeri@uniarts.fi

Humanistinen ammattikorkeakoulun opiskelijakunta (HUMAKO)
Theo Tyrväinen, theo.tyrvainen@humako.net
Joose Mäensyrjä, joose.maensyrja@humako.net